olejek z dzikiego oregano a zapalenie ucha środkowego

Zapalenie ucha to największa epidemia doskwierająca amerykańskim dzieciom. To główny powód dziecięcych wizyt u lekarza. Jak na ironię, zapaleniu ucha można całkowicie zapobiec.

Uszy zostają zainfekowane przez bakterie i grzyby, ale zazwyczaj ich stan ulega pogorszeniu przez inne czynniki, które rzadko, o ile w ogóle są zwalczane. Alergiczne reakcje na żywność, lub bardziej, wirusowe zapalenie dróg oddechowych, są prawdopodobnie bardziej bezpośrednią przyczyną niż same infekcje bakteryjne.

Do zapalenia ucha może prowadzić niedobór szeregu składników odżywczych. Dzieci, u których powtarza się zapalenie ucha, świadczyć może to o niedoborze witaminy A, witaminy C, ryboflawiny, kwasu pantotenowego, kwasu foliowego, podstawowych kwasów tłuszczowych oraz selenu. Podnosząc poziom tych składników odżywczych w organizmie, podnosi się odporność na zapalenie ucha.

Zazwyczaj diagnozując dziecko z bólem uszu lub zapaleniem ucha środkowego, nie robi się nic w kierunku uzupełnienia niedoborów składników odżywczych. Z pewnością dokonuje się małych zmian w diecie, ale czasami w ogóle nie robi się nic w tym kierunku. Raczej przepisuje się kolejne serie antybiotyków, co nie tylko nie pomaga w infekcji, ale za to podnosi prawdopodobieństwo przyszłych zakażeń. W artykule na łamach „Archives of Otolaryngology” (tłum. Z Archiwum Otolaryngologii) opisano jak u dzieci agresywnie leczonych antybiotykami w początkowym stadium infekcji ucha, o prawie 300 % wzrosło prawdopodobieństwo rozwoju nawrotu infekcji niż u tych dzieci, które w ogóle nie były leczone.

Długotrwała kuracja antybiotykami u dzieci prowadzi jeszcze do jednego problemu: szeregu rodzaju infekcji przez lekoodporne drobnoustroje, szczególnie przez grzyb Candida albicans. Jest to praktycznie pewne, że u dziecka leczonego powtarzalnymi seriami antybiotyków dochodzi do, od umiarkowanej do ostrej infekcji grzybem Candida, która atakuje zarówno ucho wewnętrzne jak i zewnętrzne. To może objawiać się szeroką gamą symptomów takimi jak trudnościami z koncentracją, wahaniami nastroju, depresją, łatwym zdenerwowaniem, bólami kolkowymi, zaparciami, wysypką, przykrym zapach z ust, niekontrolowanym spadkiem poziomu cukru, zmęczeniem, wzdęciami, problem z zatokami oraz częstymi nawracającymi się  infekcjami.

Sposób kuracji:

Olejek z dzikiego oregano stanowi bezpośrednie naturalne remedium na przewlekłe zapalenie ucha. Również ma silne działanie na ostre infekcje ucha. Po prostu, dwa razy dziennie zażywamy razem z gęstym sokiem (np: pomidorowym – rozmieszać w niewielkiej ilości soku) jedną lub dwie krople olejku. Zażyj pełno surową ziołową mieszankę, po dwie kapsułki trzy razy dziennie. Zaaplikuj olejek bezpośrednio na ucho zewnętrzne lub jego okolice. Nie aplikuj do wnętrza ucha! Podczas infekcji ucha nie należy niczego dozować do jego wnętrza: nie wkładaj dozownika olejku do ucha i nie wkraplaj bezpośrednio do ucha wewnętrznego!. Pewnie nakładaj olejek na ucho zewnętrzne, rozprowadzając palcem kroplę lub dwie i delikatnie wmasuj. Albo nasącz bawełniany kłębek materiału (wacik) i wprowadź go delikatnie do wlotu przewodu słuchowego.