Jak zastosować olejek Oreganol P73

Stosowanie wewnętrzne: zmieszać 3-4 krople olejku na małej łyżeczce z oliwą z oliwek extra virgin lub bezpośrednio zaaplikować od 1-2 kropli  pod język w zależności od potrzeby i kolejno językiem dokładnie rozprowadzić olejek w jamie ustnej, w miarę możności nie popijać wodą.  Dr. Cass Ingram zaleca jednorazowo aplikowanie od 3-4 kropli.

Stosowanie zewnętrzne: można aplikować bezpośrednio na bolesne strefy (np: ból stawów) i dokładnie wetrzeć w miejsce zmienione chorobowo. W razie potrzeby powtarzać wcieranie dwa do trzech razy dziennie, lub zgodnie ze wskazówkami lekarza czy terapeuty prowadzącego. W razie pojawienia się wysypki lub podrażnienia przerwać stosowanie.

Katar lub zapalenie zatok: pobrać 2 krople olejku, rozetrzeć je pod nosem (nie wewnątrz nosa!) i wykonać około 10 głębokich wdechów nosem. Pobrać 2 krople olejku i wcierać w czoło przez około 2 – 3 minuty (ostrożnie w okolicy oczu!).

Ból gardła: do szklanki napełnionej do połowy letnią wodą z odrobiną soli  dodać kilka kropli olejku. Zamieszać i przepłukać dokładnie gardło. Zabieg bardzo pomaga i przynosi ulgę nawet po pierwszym przepłukaniu!. Dodatkowo zaaplikować 1-2 krople olejku pod język i rozprowadzić językiem w jamie ustnej i przełknąć, w miarę możności nie popijać wodą.

Schorzenia dziąseł: zalecany szczególnie w przypadkach grzybiczych i aftowych  zapaleń jamy ustnej. Zaaplikować 1-2 krople pod język i rozprowadzić językiem w jamie ustnej, w miarę możliwości nie popijać wodą.

Ból zęba: stosowanie w stanach nagłych (przed wizytą u stomatologa) zaaplikować 1-2 krople bezpośrednio na bolący ząb i okolicę  lub wykonać tampon nasączony olejkiem i nałożyć na bolesny ząb.

Brodawki (potocznie zwane kurzajkami): w przypadku brodawek bardzo dobrze sprawdza się wykonanie dłuższej kąpieli (przed nałożeniem olejku) poprzez namoczenie zmiany i kolejno bezpośrednie naniesienie aplikatorem olejku na zmianę chorobową i pozostawienie do wchłonięcia. Kolejno powtórzyć czynność i zabezpieczyć na noc plastrem. W przypadku zmian na stopie dodatkowo można zabezpieczyć plaster poprzez nałożenie skarpety. Powtarzać zabieg dopóty, dopóki zmiana chorobowa nie ustąpi.

Trądzik: dodać kilka kropelek olejku oregano do płynu do przemywania twarzy lub mydła w płynie. Przemywać twarz czy zainfekowane miejsce dwa razy dziennie rano i wieczorem (ostrożnie w okolicach oczu!), po przemyciu twarzy, zastosować olejek oregano bezpośrednio na zmiany trądzikowe. Nałożyć niewielką ilość olejku bezpośrednio na środek trądzikowej zmiany raz lub dwa razy dziennie. Nie wcierać mocno olejku w skórę. Nałożyć tylko tam gdzie zachodzi taka konieczność. Również dwa razy dziennie zaaplikować od 1-5 kropel pod język lub zastosować w soku pomidorowym/na łyżeczce z oliwą z oliwek.

Dodatek smakowy: Oreganol jest znakomitym dodatkiem smakowym. Dodaj kilka kropli do mięsa, mleka, zupy, sałaty, dresingów, owoców i jarzyn.

Oreganol jako naturalna, efektywna odżywka: dodać niewielką ilość olejku do szamponu. Po rozprowadzeniu niech szampon pozostaje na głowie kilka minut, można delikatnie wmasować w skórę głowy a następnie spłukać włosy.

W mydłach jako antyseptyk: olejek można dodawać do płynnych mydeł i używać w czasie kąpieli lub mycia rąk. Jest doskonałym środkiem antyseptycznym.

Naturalna dezynfekcja żywności: przygotowując owoce, warzywa lub mięso, namocz je w wodzie z kilkoma kroplami Oreganolu.

Naturalny olejek do masażu: olejek oreganowy jest mocno aromatyczny, ożywiający, p/bólowy dlatego może być stosowany do masowania kręgosłupa i stawów. Nacieranie klatki piersiowej gwarantuje lepszy wypoczynek i sen. Można również wmasowywać rozcieńczony w oliwce (5 do 1 lub 1 do 10) w okolice uszu. Działa regenerująco na dłonie.

Najlepszy przyjaciel w podróży: w przypadku kłopotów lokomocyjnych olejek aplikuj doustnie 1-2 krople pod język lub zewnętrznie delikatnie masuj okolicę pępka ruchem okrężnym zgodnie z ruchem wskazówek zegara.