Dzikie oregano – najsilniejszy naturalny środek bakteriobójczy

 

W 2001 roku, wstępne badania na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie, DC wykazały, że grzyb Candida albicans został zniszczony przez określone ekstrakty z przypraw. Nasz zespół badawczy wykorzystał najlepsze ekstrakty z przypraw (w tym wyciągi z dzikiego oregano, znanych jako mieszankę P73, dzikiej szałwii i rosnącego w górach kminku), które są składnikami naszego kolejnego produktu o nazwie Oregresp.

Przetestowaliśmy grzyba Candida albicans, który powoduje niewypowiedziane szkody w organizmie, niepełnosprawność a nawet śmierć. Jest on przyczyną posocznicy nerkowej, zespołu przewlekłego zmęczenia i fibromialgii. Jest najczęstszą  przyczyną zapalenia jelita grubego, zespółu jelita drażliwego, choroby Crohna, wrzodziejącego zapalenia okrężnicy, eosophagitis – zapalenia przełyku,  przepukliny i nieżytu żołądka.

W badaniu grzyb Candida Albicans dodano do materiału tkankowego. Jedną część materiału badawczego potraktowano dzikim oregano – mieszanką zwaną P73, a drugą część potraktowano Amphoteracin B (Amfoterycyna B), która jest wiodącym antybiotykiem przeciw grzybiczym dla osób z Candidą. Badanie to zostało opublikowane w Molecular and Cellular Biochemistry (Biochemii Molekularnej i Komórkowej) w 2002 roku  i rozesłane do wszystkich ważniejszych instytucji badawczych na świecie.

Badania wykazały, że użyte ekstrakty z przypraw całkowicie zniszczyły grzyba Candida w tkance i dodatkowo nie stwierdzono żadnych śladów obecności grzyba. Według naukowców zwierzęta, które wzięły oregano były zdrowsze, niż przed leczeniem. Amfoterycyna B także zniszczyła grzyba, ale najczęściej powoduje ona uszkodzenia nerek. Mamy tutaj czysty przykład jak przyprawa może być równie skuteczna jak silny lek, ale bez efektów ubocznych.