Dr. Cass Ingram uzasadnia dlaczego Carvacrol nie jest taki ważny…

Nie ma nic lepszego od wysokojakościowego suplementu diety otrzymanego z dzikiego oregano. To jest szczególnie prawdziwe, jeśli dzikie oregano jest w całości ekstraktem spożywczym. W każdym razie dowolny suplement w całości spożywczy jest lepszy od pojedynczego ekstraktu.

Badania prowadzone przez Uniwersytet Georgetown wykazały, że spożywcze ekstrakty z dzikiego oregano, w postaci olejku, działają dwukrotnie silniej od syntetycznie otrzymywanych wersji. W tym przypadku syntetycznym związkiem był karwakrol, jeden z aktywnych składników dzikiego oregano. Okazało się, że karwakrol jest tylko w połowie tak skuteczny jak pełny ekstrakt; a poza tym testy wykazały, że pełny ekstrakt jest suplementem bezpiecznym, a sam karwakrol jest nieco toksyczny. Świadczy to o tym, że to właśnie mieszanina wszystkich naturalnych składników w tym dzikim, silnie działającym ekstrakcie ziołowym przesądza o sile jego działania, a nie zwykły pojedynczy składnik.

Badania wykonano używając wyłącznie olejku z dzikiego, rosnącego w górach oregano, firmy North American Herb & Spice (NAHS). Nawiasem mówiąc takiej jakości dzikie oregano charakteryzuje w rzeczywistości wysoka zawartość karwakrolu i zawiera go od 63% do 79%.

Jednak nie to jest najważniejsze. Najważniejszym jest fakt, że jest to prawdziwie wysokogórskie oregano, rosnące w wyniosłych śródziemnomorskich górach, na wysokości około 2100 metrów nad poziomem morza. Tam się je zbiera w bardzo czystym środowisku, powyżej linii lasów. Jest to mieszanina wielu wysokogórskich, naturalnie rosnących roślin oregano. Rośliny te zawierają około 70 różnych składników aktywnych. I to decyduje o tym, że ta mieszanka działa dwukrotnie silniej niż sam karwakrol. Ponadto, mieszanka naturalna jest znacznie bezpieczniejsza niż specyfiki oparte tylko na karwakrolu. Co więcej, to właśnie źródło pochodzenia oregano jest o wiele ważniejsze od zwykłych właściwości przypisywanych karwakrolowi.

Jest jeszcze inny krytyczny problem, znów o wiele ważniejszy od właściwości przypisywanych karwakrolowi. Tym problemem jest tymol. Gdy karwakrol nie jest toksyczny, to tymol charakteryzuje wysoki stopień toksyczności. W idealnym przypadku poziom jego zawartości powinien być niższy od 2%.

W przypadku produktu Oreganol firmy NAH&S każdą partię bada się na zawartość tymolu. Oregano innych marek (producentów) nie jest tak badane. Niezależne testy określiły poziom zawartości tymolu do 40%. Taka zawartość tymolu działa silnie toksycznie na serce i wątrobę. Taki przypadek nigdy nie występuje w produkcie firmy NAHS – Oreganol P73, w którym udowodniony poziom zawartości tymolu jest niższy od 2%, a zazwyczaj nawet niższy od 1%. Tylko Oreganol P73 ma zapewniony taki poziom kontroli jakości.

Każdą partię analizuje się starannie, aby mieć pewność że olejek charakteryzuje niski poziom zawartości tymolu, a także p-cymenu!

Jest jeszcze jedna przyczyna sygnalizująca, że opieranie się na poziomie zawartości karwakrolu jest zwodnicze. Ma to związek z zagadnieniem rzeczywistej postaci karwakrolu. Można dodać syntetycznego karwakrolu, aby sztucznie poprawić poziom. Jednak jest jeszcze bardziej niebezpieczne zagadnienie. Jest nim stosowanie genetycznie modyfikowanego oregano, które wytwarza się, aby uzyskać wyższy poziom zawartości karwakrolu w ostatecznym produkcie.

Tego rodzaju genetycznie modyfikowane typy oregano znajdują się obecnie w sprzedaży. Każdy produkt z oregano, z sygnalizacją zawartości karwakrolu sięgającą 70% lub więcej, jest najprawdopodobniej otrzymywany z roślin modyfikowanych genetycznie. Jest to szczególnie prawdziwe jeśli uwagę poświęca się głównie karwakrolowi i utrzymuje się, że jest on „znormalizowany.”

Ponadto, pewne olejki oregano są silnie rafinowane, przez zastosowanie procesu zwanego frakcjonowaniem. Zastosowanie tego procesu powoduje, że olejek staje się potencjalnie toksyczny. W sprzedaży znajduje się wiele olejków poddanych frakcjonowaniu. W wyniku tego procesu frakcje olejku zostają uszczuplone i te frakcje sprzedaje się oddzielnie. Rozpoznanie tych olejków jest oczywiste, ponieważ brakuje im silnego oreganowego zapachu, charakterystycznego dla prawdziwych wysokogórskich mieszanek, którą jest, na przykład Oreganol P73. I dlatego Oreganol P73 jest jedynym prawdziwym, w całości spożywczym, dostępnym w sprzedaży ekstraktem z dzikiego oregano.

W przeciwieństwie do tych frakcjonowanych olejków, całkowicie spożywczy olejek z oregano, pochodzący z naturalnych źródeł i tym samym o niskiej zawartości tymolu i p-cymenu, jest absolutnie bezpieczny przy spożyciu przez człowieka. Można go spożywać codziennie. Mieszanie olejków pochodzących z naturalnie rosnącego oregano zwiększa skuteczność ich działania. Co więcej, musi pochodzić wyłącznie z jadalnych odmian rosnących wysoko w odległych górach śródziemnomorskich. I dokładnie taki rodzaj olejku stosuje NAH&S.

Dlatego najlepszym suplementem diety zawierającym oregano, który składa się w 100% z naturalnych składników i nie jest genetycznie modyfikowany, oraz był podstawą wielu badań naukowych, jest polecany przez North American Herb & Spice Oreganol P73. Nagrodę stanowią wyniki i to jest nasza gwarancja.